برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت فقیه

کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت فقیه در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شد

شناسه خبر : 89038

1398/11/27

تعداد بازدید : 32

کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت فقیه در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شد
چهارشنبه بیست و یکم بهمن ماه کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت فقیه در مدرسه علمیه حضرت زینب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها : کرسی آزاد اندیشی با موضوع ولایت فقیه در مدرسه علمیه حضرت زینب سلام الله علیها برگزار شد.

بعد از قرائت قرآن و اجرای سرود ملی استاد شکریان مدرس حوزه و دانشگاه نکاتی را به عنوان موافق با ولایت فقیه مطرح کرد.

وی گفت: حکومت برای نظم بخشیدن و اجرای عدالت به یک کشور نیاز دارد ، بنابراین ضرورت حکومت یک مسئله عقلی است.

در ادامه گفت : اگر امام معصوم هم باشد مانند امام علی (ع) اگر مردم پشتش نباشند نمی تواند حکومت را به سرانجام برساند . بنابراین وظیفه ما مردم مسلمان این است که پشت رهبر خود بایستیم و از ایشان در همه حال حمایت کنیم.

وی گفت : در این زمان که تقابل بین حق و باطل رخ داده و دشمن در همه حال فکر ضربه زدن به جوامع اسلامی به خصوص حکومت و انقلاب اسلامی ایران است ما باید با بینش کافی پای آرمان های انقلاب خود باشیم و نگذاریم دشمن به اهداف خود برسد.

در ادامه طلابی که به عنوان مخالف در طرف دیگر بحث بودند نکاتی را مطرح کردند از جمله  اینکه: چرا باید ولایت فقیه مطرح شود و چرا ولایت فقیه به مشکلات مردم رسیدگی نمی کند و اگر افراد نا لایق در راس اداره امور هستند از طرف رهبر عزل نمی شوند .

استاد شکریان در پاسخ گفت: امام به تنهایی نمی تواند حکومت را اداره کند و نیاز به افراد انقلابی دارد ولی متاسفانه بعضی خیانت می کنند و ما شاهد چنین مسائلی در طول تاریخ بوده ایم .

استاد حقانی به عنوان داور در جمع بندی مطالب گفت: کشور ما تنها راهی که دارد این است که قوی و ولایت مدار شود .تنها در این صورت است که با یکپارچگی و اتحاد می تواند روی پای خود بایستد .

وی گفت: ان شالله با بصیر بودن مردم یک دولت انقلابی روی کار می آید .

در پایان با توجه به نزدیک بودن انتخابات از طلاب خواسته شد تا با بصیرت و آگاهی در انتخاب مجلسی قوی شرکت کنند تا به امید خدا مشکلات از بین برود ان شالله.